Ołeksandr "Sasza" Tarasenko jako pierwszy zawodnik obcokrajowy zdobył bramkę dla ZKS Izolator Boguchwała. Stało sie to w meczu 1. kolejki IV ligi w sezonie 2016/17 przeciwko Stali Gorzyce!

Trudny mecz, ale są 3 punkty!

izolatorstal gorzyceIzolator Boguchwała dobrze zainaugurował nowy sezon w IV lidze. Biało-zieloni pokonali ligowego beniaminka - Stal Gorzyce 1:0 po golu Ołeksandra Tarasenki w 48. minucie.

Gospodarze spotkania postawili naszej ekipie trudne warunki, ale ostatecznie to Izolator zaksięgował 3 punkty!

Izolator przeważał przez niemal całe spotkanie tworząc kilka naprawde ciekawych sytuacji na strzelenie gola. Te groźniejsze stwarzaliśmy w pierwszej połowie. Dwukrotnie swoich szans na bramkę szukał Patryk Zieliński (raz strzelając przewrotką, drugi raz z dystansu). Sytuacje sam na sam przegrał Patryk Róg. Gospodarze swoje szanse na bramkę w tej częsci oraz w drugiej połowie upatrywali w kontratakach i granych długich piłkach z linii obrony na napastników.

Bramka dla Izolacji padła na początku drugiej odsłony pojedynku. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym defensorzy Stali Gorzyce wybili futbolówke przed pole karne, tam dopadł do niej Ołeksandr Tarasenko i celnym, mierzonym strzałem po ziemi zdobył pierwszego gola dla Izolatora w sezonie 2016/17.

W naszej drużynie w pojedynky ze Stalą zadebiutowała aż dziewiątka piłkarzy.

Już w sobotę Izolator rozegra mecz na IzoArenie. Rywalem Biało-zielonych będzie Sokół Sieniawa w skłądzie z Paweł Pawlusem oraz Szymonem Kardysiem.

Stal Gorzyce - Izolator Boguchwała 0:1 (0:0)

Bramka: Tarasenko 48.

Stal Gorzyce: Stachurski – Idec, Winiarski, Syguła (40. Korzonek), Świąder, Falasa (79. Radzimowski), Wąs, B. Leśniowski, Machowski, Pędlowski (76. Bernaś), M. Leśniowski

Izolator: Ćwiczak  Brogowski, Kozicki, Bogacz, Lusiusz - Cupryś, Tarasenko (90. Lekki), Zieliński - Domin (88. Wilk), Szczoczarz (87. Leś), Róg (71. Fundakowski)

Żółte kartki: Falasa, B. Leśniowski, Winiarski - Domin, Kozicki

Sedzia: Dominik Paul (Leżajsk)