Ołeksandr "Sasza" Tarasenko jako pierwszy zawodnik obcokrajowy zdobył bramkę dla ZKS Izolator Boguchwała. Stało sie to w meczu 1. kolejki IV ligi w sezonie 2016/17 przeciwko Stali Gorzyce!

Nowa jakość

izolatorpiast tuczempyPo dwóch słabszych meczach ligowych Izolator rozegrał naprawdę niezłe spotkanie w Tuczempach w ramach dwunastej kolejki. Biało-zieloni pokonali Piasta na jego własnym stadionie 4:0.

Mecz pechowo rozpoczął się dla gospodarzy. Trener Marek Strawa pierwszej zmiany w stosunku do wyjściowej jedenastki musiał dokonać już w drugiej minucie. Wówczas problem mięśniowy zgłosił jego zawodnik. Natomiast w dziesiątej minucie spotkania w walce o piłkę głowami zderzyli się piłkarze Piasta i Izolatora. W naszych szeregach pechowcem był Piotrek Szkolnik. Po zderzeniu zawodnik gospodarzy po kilkuminutowym zabiegu ratownika medycznego wrócił na murawę, Szkolo natomiast karetką został przewieziony do szpitala.

Po tych emocjach kibice zgromadzeni  na stadionie w Tuczempach obejrzeli stosunkowo wyrównane w pierwszej połowie widowisko.  W ostatniej akcji tej odsłony i zamieszaniu w polu karnym  kapitan Biało-zielonych, Konrad Cupryś uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga część meczu rozpoczęła się od wymiany ciosów.  Groźniejsze akcje stwarzał Izolator, który za sprawą Patryka Zielińskiego zdobył drugiego gola. Dla Zielaka było to pierwsze trafienie w meczu ligowym w barwach Izolatora. Pięć minut później podobną sytuację do tej, po której bramkę zdobył Zieliński na gola zamienił Szczoczarz.

Szczotka w ostatniej minucie doliczonego czasu ustalił wynik spotkania umieszczając piłkę w bramce strzełem głową po dośrodkowaniu Marka Fundakowskiego. Wcześniej czerwoną kartką za niesportowe zachowania ukarany został defensor Piasta – Rafał Noga.

W następną sobotę Izolator na IzoArenie podejmować będzie KS Wiązownica.

Piast Tuczempy – Izolator Boguchwała 0:4 (0:1)

Bramki: Cupryś 44, Zieliński 62, Szczoczarz 73, 90+3

Piast: Strawa - Jaroch (77. Wójcik), Bawoł, Wota (72. Wiącek), Stopyra, (46. Kloc) Czub (2. Nasiewicz), Sas, Kwaśny, Noga B. Noga R., Shyray (83.Tarnawski)

Izolator: Ćwiczak – Lusiusz, Brogowski, Bogacz, Szkolnik (11. Gajdek) – Szczoczarz, Tarasenko, Cupryś (75. Wilk), Zieliński (78. Leś), Domin – Róg (67. Fundakowski)

Zółte kartki: Sas, Jaroch, Noga R. 2 - Tarasenko

Czerwona kartka: Noga R. 90. (za dwie zółte)

Sędzia: Dominik Paul (Leżajsk)