Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

Ostatni letni sparing w 2017 roku za Izolatorem.

izolatorresoviaTrzecioligowa Resovia Rzeszów okazała się lepsza od występującego ligę niżej Izolatora, pokonując nasz zespół 2:0.

Obie bramki padły w drugiej połowie meczu. Pierwszego gola gospodarze zdobyli po szybkim kontrataku. Bramka ta padła w 61 minucie. Natomiast minutę wcześniej trener Głąb do gry desygnował czterech nowych graczy. Zmiany te na pewno miały wpływ na organizację gry w momencie straty tego gola.

Druga bramka padła po ładnej akcji Resovii. Dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową zamknął napastnik drużyny z Rzeszowa.

Mecz mimo że nie należał do tych brutalnych arbiter prowadzący ten sparing pokazał aż trzy czerwone kartki. Dwie dla zawodników Resovii i jedną dla reprezentanta Izolacji. Ukarani kartką z tym kolorem zostali Bartłomiej Buczek (nadmierna krytyka decyzji sędziego) a także Paweł Hass oraz zawodnik testowany w Izolatorze (obaj za niesportowe zachowanie).

W ostatnim sparingu trener Głąb nie mógł skorzystać z usług Łukasza Ćwiczaka, Mateusza Skały oraz Michała Worosza.

W Izolacji wystąpił jeden testowany zawodnik, który jest bardzo bliski dołączenia do naszej drużyny. Gdy wszystkie formalności zostaną sfinalizowane podamy jego personalia.

Za tydzień w sobotę zaczynamy rozgrywki ligowe. Na inauguracje zmierzymy się z Unią Nowa Sarzyna. Mecz ten rozegramy na wyjeździe o godzinie 17:00.

Resovia Rzeszów – Izolator Boguchwała 2:0 (0:0)

Izolator: Lewandowski (75. Ziobro) – Gajdek (60. Brogowski), Dąbek, Bogacz, Szkolnik (60. Lusiusz), Rębisz (75. Matuła), Cupryś (60. Kachniarz), Zawodnik Testowany (46. Szczoczarz), Domin – Róg (60. Puc)