Pierwszym Prezesem ZKS Izolator Boguchwała został w 1948 roku Kazimierz Buczek a wiceprezesem Zbigniew Syska.

Zwycięstwo Izolatek na IzoArenie!

izolatorPiłkarki Izolatora w sobotnie przedpołudnie pokonały na IzoArenie Sanovię Lesko 3:1.

Dla podopiecznych trener Doroty Ślusarczyk było to drugie zwycięstwo w sezonie. W pierwszym meczu Izolatki pokonaly na wyjeździe rezerwy pierwszoligowego Sokoła Kolbuszowa Dolna 2:0.

W sobotę nasze piłkarki inaugurowały sezon na IzoArenie. Rywalem była Sanovia Lesko, dla której jest to pierwszy sezon w rozgrywkach III ligi kobiet.

Od początku meczu do ataków ruszyły piłkarki Izolatora. Niestety większość akcji kończona była niecelnym uderzeniem lub dobrze interweniowała bramkarka Sanovii. Mimo optycznej przewagi Izolatek pierwszą bramkę zdobyła Sanovia, która wyprowadziła bardzo dobrą kontrę zakończoną celnym strzałem.

Izolacja po tym golu jeszcze bardziej ruszyła do ataków doprowadzając do wyrównania stanu meczu jeszcze przed przerwą.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu lepsze wrażenie pozostawiały po sobie piłkarki Izolatora jednak drugą bramkę zdobyły dopiero na pięć minut przed końcowym gwizdkiem. Wynik spotkania strzałem z dystansu już w doliczonym czasie gry zdobyła Anna Brzuszek, dla której był to drugi gol w tym spotkaniu.

Zwycięstwo Izolatora powinno być wyższe jednak sędzia nie uznał jednej z bramek zdobytych przez nasze piłkarki odgwizdując pozycję spaloną.

Izolator Boguchwała- Sanovia Lesko 3:1 (1:1)

Bramki: Anna Brzuszek (39., 80.), Żaneta Rzeszutek (75.) – Małgorzata Podkalicka (23.)

Izolator: Mędlowska –Siorek, Brzuszek, Krzysztoń, Majer (63. Socha), Witalec, Bać (41. Ż. Rzeszutek), Karwat, Ślęzak (77. M. Rzeszutek), Zabawa, Kulpińska (80. Kinczel)

Żółta kartka: Karwat

Sędzia: Dariusz Walczyk (Rzeszów)