15. sierpnia 2015 roku rozgrywki w III lidze zainaugurowała pierwsza w historii ZKS Izolator Boguchwała drużyna kobiet.

DZIEWCZYNY | Piłkarki Izolatora Boguchwała górą w starciu z DAP Dębica

izolatorW niedzielne popołudnie w ramach 8. kolejki 3. ligi grupy 4 kobiet DAP Dębica gościł w małych derbach Podkarpacia drużynę Izolatora Boguchwała, ze względu na sytuację epidemiologiczną w powiacie dębickim spotkanie to miało odbyć się bez udziału publiczności.

W spotkanie od samego początku lepiej weszły zawodniczki Izolatora Boguchwała, które do meczu z DAP-em Dębica przystępowały po efektowym zwycięstwie 7-0 z drużyną Hetmanek Włoszczowa, gospodynie, zaś w ubiegłym tygodniu musiały uznać wyższośc zespołu lidera Podgórza Kraków.

W 23. minucie spotkania błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniła jedna z zawodniczek gospodyń co otworzyło drogę do bramki Agnieszce Ciekielskej, która w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce i płaskim strzałem otworzyła wynik meczu.

Tuż przed przerwą Izolatki bliskie były podwyższenia, bowiem szczęścia z rzutu wolnego poszukała Anna Brzuszek, jej mocne uderzenie wylądowało jednak tylko na poprzecce bramki drużyny DAP-u. Na przerwę to zawodniczki zespołu gości mogły schodzić do szatni w lepszych nastrojach.

Druga połowa to nieco lepsza gra zawodniczek z Dębicy, jednkaże tego dnia bardzo dobrze dysponowana między słupkami drużyny Doroty Ślusarczyk była Ewa Koman, która za każdym wychodziła z opresji obronną ręką.

Dwadzieścia minut przed końcem ponownie swoich sił z rzutu wolnego spróbowała Brzuszek, która wykorzystała moment konsternacji w drużynie gospodyń jednak jej strzał ponownie tylko ostęplował bramkę dębiczanek.

Tuż przed końcem spotkania Koman rozpoczęła akcję zawodniczek z Boguchwały, piłka przeszła bezpańsko przez środkową strefę boiska dalej spadła pod nogi Agnieszki Ciekielskiej, która pognała z futbolówką w kierunku dębickiej bramki i pewnym strzałem po długim rogu ustaliła wynik spotkania na 2-0.

Po porażce z zespołem Izolatora zawodniczki DAP-u Dębica w ligowej tabeli plasują się z dwunastoma punktami na szóstej pozycji w tabeli, podopieczne Doroty Ślusarczyk po dopisaniu do swojego konta trzech "oczek" z trzynastoma punktami zajmują najniższy stopień ligowego podium.

DAP Dębica - Izolator Boguchwała 0-2 (0-1)

0-1 Ciekielska (23)
0-2 Ciekielska (88)

Izolator Boguchwała: Koman- Kabata, Brzuszek, Kazimierczak, Witalec, Ciekielska, Karwat, Cichoń (75. Kondracka), Zygmunt, Zabawa, Czarnik (80. Siudzik)

Źródło: podkarpacielive.pl