W herbie klubu widnieje czerwona błyskawica oraz izolator, które nawiązują do historii powstania klubu oraz właściciela i sponsora drużyny.

Chełmianka prowadziła z Izolatorem Boguchwała 2:0, ale przegrała 3:5

dziennikwschodniCiężko wyobrazić sobie lepszy początek meczu. Po dziewięciu minutach zaległego spotkania czwartej kolejki Chełmianka prowadziła z Izolatorem 2:0. Drużyna z Boguchwały nie załamała się jednak takim obrotem sprawy i w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy odpowiedziała trzema bramkami. Po zmianie stron gracze Grzegorza Opalińskiego dołożyli dwa kolejne gole i wygrali ostatecznie 5:3.

Dzięki temu Izolator zakończył rundę jesienną na fotelu lidera z dorobkiem 32 punktów, z przewagą jednego "oczka” nad Wisłą Puławy. Chełmianka w 15 meczach wywalczyła 19 punktów i uplasowała się na 10 miejscu w tabeli.

– Goście byli dla nas po prostu zbyt silni i potwierdzili, że są jednym, z głównych kandydatów do awansu. Kluczowy moim zdaniem był jednak fakt, że rywal miał dwa dni więcej odpoczynku od nas. My jesteśmy po ciężkim spotkaniu w Tomaszowie Lubelski i było to widać na boisku, bo po prostu odstawialiśmy fizycznie od Izolatora – ocenia trener Waldemar Wiater.

Na początku środowych zawodów "biało-zielonym” dopisało też szczęście. Najpierw Kamil Drob wykorzystał prezent od rywali i z ostrego kąta trafił na 1:0.

Po chwili Sylwester Zdunek po podaniu Mateusza Mikszy podwyższył prowadzenie gospodarzy. Później na boisku rządzili już przyjezdni, a swoją przewagę udokumentowali pięcioma bramkami. Pierwsze trzy gole obciążają jednak ewidentnie konto defensywy miejscowych.

Trener Wiater uczulał też swoich zawodników na dobrze radzącego sobie w powietrznych pojedynkach Tomasza Płonkę. Mimo to po zmianie stron ten gracz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców po uderzeniach głową.

W samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył Łukasz Gromba i przy okazji zapisał na swoim koncie pierwsze trafienie w barwach Chełmianki.

– Byliśmy zdeterminowani, żeby wygrać w Chełmie i zostać mistrzem jesieni w III lidze. Udało się nawet mimo słabego początku meczu. Cieszy fakt, że potrafiliśmy zdobyć pięć bramek na wyjeździe i dodatkowo na trudnym terenie. Możemy teraz ze spokojem czekać na rozpoczęcie rundy rewanżowej – mówi trener Opaliński.

Chełmianka Chełm – Izolator Boguchwała 3:5 (2:3)

Bramki: Drob (5), Zdunek (9), Gromba (90) – Cupryś (35, 43), Rusin (45), Płonka (54, 77).