W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

Izolator znokautował Stal Sanok

nowinyWynik fałszuje nieco obraz meczu, bo 3-0 mogli, a nawet powinni prowadzić gospodarze. Jednak po przerwie Izolator zachował się jak wytrawny bokser, zadając trzy decydujące ciosy.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do stalowców. Prowadzenie objąć mogli już po kilkudziesięciu sekundach, jednak Marcin Czenczek – zamiast przyjąć piłkę i spokojnie przymierzyć – uderzył wysoko nad poprzeczką.

W 13. minucie, po centrze Rafała Nikodego i groźnej główce Damiana Niemczyka, piękną obroną popisał się Witold Kwaśny. Chwilę później Czenczek źle zagrał do znajdującego się na czystej pozycji Fabiana Pańki, a sytuacja byłaby idealna.

Przewaga Stali nie słabła, wydawało się, że gol jest kwestią czasu. Końcówka połowy to prawdziwy napór gospodarzy: Pańko nie wykorzystał sytuacji sam na sam, potem trafił w boczną siatkę, w międzyczasie niecelnie główkował Łuczka.

Po zmianie stron Izolator dość szybko wyraźnie dał do zrozumienia, że nie zamierza się już tylko bronić. Po czym zaprezentował niemal stuprocentową skuteczność. W 52. min Michał Bereś chciał zapewne strzelać z ostrego kąta, a wyszło mu idealne podanie, po którym Maciej Porada tylko dostawił nogę.

Podwyższył Jaromir Skiba – półgórnym strzałem z 15 metrów, przy biernej postawie obrony. Mecz rozstrzygnął w 79. minucie rezerwowy Bartosz Karwat.
O ile po przerwie Izolator grał dojrzalej, to Stali nadal brakowało szczęścia. Zwłaszcza po rzutach wolnych – jeszcze przy stanie 0-1 Nikody trafił w poprzeczkę, a Maciej Kuzicki w słupek.

STAL DOM-ELBO SANOK – IZOLATOR BOGUCHWAŁA 0-3 (0-0)

0-1 Porada (52, asysta Beresia), 0-2 Skiba (73), Karwat (79).

STAL: Wilczewski – Ząbkiewicz (78. Zajdel), Łuczka, Sumara, Faka – Nikody (69. Tabisz), Węgrzyn, Kuzicki (78. Sobolak), Damian Niemczyk – Czenczek (37. Daniel Niemczyk), Pańko.
IZOLATOR: Kwaśny – Kopiec, Szpond, Czopko, Krzak – Bereś (87. Powierża), Cupryś, Skiba, Domin (66. Litun) – Płonka, Porada (70. Karwat).
SĘDZIOWAŁ Paweł Małodziński (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Węgrzyn – Litun. WIDZÓW 400.