15. sierpnia 2015 roku rozgrywki w III lidze zainaugurowała pierwsza w historii ZKS Izolator Boguchwała drużyna kobiet.

Remisujemy z Igloopolem w czwartym letnim sparingu.

izolator2iglopolIzolator Boguchwała zremisował w swoim czwartym letnim z Igloopolem Dębica. Jedynego gola w dzisiejszym spotkaniu zdobył wychowanek Izolacji – Oskar Matuła, który jest bardzo bliski wywalczenia sobie miejsca w kadrze seniorów naszego klubu.

Biało-zieloni przez 90 minut byli stroną dominującą. Niestety szczelna obrona gości nie dopuszczała do jakiegoś większego zagrożenia pod własną bramką. A niestety strzałów z dystansu w naszym wykonaniu było bardzo mało. Najgroźniejsze uderzenie w pierwszej połowie oddał Konrad Cupryś, piłkę po strzale Czady z rzutu wolnego z trudem na rzut rożny sparował bramkarz Igloopolu.

Oba gole padły w drugiej połowie spotkania. Na prowadzenie wyszedł Igloopol, który przeprowadził kontrę, której nie przerwali piłkarze Izolatora. Napastnik gości wbiegł w pole karne tam futbolówkę starał się mu odebrać Krzysztof Domin. Sędzia uznał, że Kris dopuścił się przewinienia i podyktował rzut karny. Stały fragment gry pewnie wykorzystali rywale i otworzyli wynik spotkania.

Izolator wyrównał po akcji rozpoczętej przez Mateusza Lusiusza. Lusio zdołał odebrać piłkę rywalowi odgrywając ją do Patryka Roga. Piróg wypuścił w tempo Oskara Matułę, który piłkę uderzył na długi słupek zdobywając swoją pierwszą bramkę w seniorach.

W sobotę Izolator rozegra kolejną grę kontrolną. Rywalem podopiecznych trenera Tomasza Głąba będzie Sokół Kolbuszowa Dolna. Mecz ten zostanie rozegrany na stadionie Sokoła o godzinie 12:00.

Izolator Boguchwała – Igloopol Dębica 1:1 (0:0)

Bramka: Matuła

Izolator I połowa: Lewandowski – Gajdek, Bogacz, Dąbek, Szkolnik – Puc, Cupryś, Skała, Zieliński, Zawodnik Testowany – Róg

Izolator II połowa: Ćwiczak – Brogowski, Bogacz, Dąbek, Szkolnik (60. Ziarnik) – Matuła, Cupryś (75. Róg), Domin, Żuczek, Lusiusz - Szczoczarz