Najwyższy poziom ligowy Izolator uzyskał w sezonie 1986/87 zajmując 3. miejsce w ówczesnej III lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).

Trzy kolejne punkty

izolatorwislok strzyzow

Izolator Boguchwała pokonał na własnym terenie Wisłok Strzyżów 4-0. Jest to drugie pewne zwycięstwo z rzędu. Wszystko wskazuje na to, że nasza drużyna wraca na właściwe tory.

Izolator od samego początku spotkania dominował. Już w 6. minucie przyniosło to rezultat w postaci pięknej bramki Michała Kachniarza, który dopadł do bezpańskiej piłki i umieścił ją w "okienku" bramki gości. Wisłok próbował odrobić straty, ale nasza defensywa była bardzo skoncentrowana i ciężko było się przez nią przedrzeć. W 28. minucie Piotr Szkolnik podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Świetną indywidualną akcją popisał się Patryk Zieliński, który minął dwóch piłkarzy gości i jak na tacy wyłożył piłkę naszemu obrońcy.

Pod koniec pierwszej części spotkania w nasze szeregi wdarło się rozprężenie. W pierwszej kolejności Szkolnik niedokładnie podał do Łukasza Ćwiczaka i blisko zdobycia bramki był Karol Skuba, a po chwili soczystym uderzeniem zza pola karnego poprzeczkę naszej bramki ostemplował Sławomir Śliwa. Tym razem jednak naszej drużynie dopisało szczeście i po 45. minutach schodziliśmy do szatni prwadząc 2-0.

W drugiej części spotkania prowadziliśmy grę i Wisłok nie za bardzo wiedział jak na to odpowiedzieć. Tylko brak naszej skuteczności i dobra postawa Kacpra Ząbika sprawiła, że goście nie przegrali tego spotaknia w znacznie wyższym stosunku. W 71. w końcu udało się trafić do siatki. Prostopadłą piłkę dostał Krzysztof Szymański i mocnym mierzonym uderzeniem umieścił ją w siatce. Ostatnią w tym spotkaniu bramkę zdobył Kamil Puc, który wręcz w bezczelny sposób wbiegł z piłką w pole karne i oddał soczysty strzał w kierunku dalszego słupka.

Chwilę wcześniej na murawie pojawił się wychowanek Izolatora Boguchwała 16-letni Dawid Ziobro, który wszedł na bramkę za Łukasza Ćwiczaka. Był to debiut naszego młodego zawodnika w seniorskiej drużynie Izolatora. Dawidowi gratulujemy debiutu i udanych interwencji i czekamy na więcej!

Izolator Boguchwała 4-0 (2-0)

1-0 Michał Kachniarz (6)
2-0 Piotr Szkolnik (28)
3-0 Krzysztof Szymański (71)
4-0 Kamil Puc (89)

Izolator Boguchwała: Ćwiczak (87. Ziobro) - Lusiusz (46. Gajdek), Bogacz, Dąbek, Szkolnik, Worosz (53. Szymański), Domin, Zieliński, Kachniarz (71. Wilk), Rębisz (75. Żuczek), Róg (75. Puc)

Wisłok Strzyżów: Ząbik - Draga, Kwaśniczko, S. Śliwa, Włodyka (46. Piechowiak), Krok, Szyszka, Grodzki (71. Margański), Prokop (46. Gorczyca), Leś (62. Pałys), Skuba (46. Woźniak)

Sędziował: Grzegorz Zając.