Sponsorami drużyny są także pracownicy firmy ZAPEL oraz fani klubu systematycznie wpłacający dobrowolne składki.

Izolator awansował na pierwsze miejsce!

izolatorpoloniaIzolator Boguchwała w meczu 14 kolejki IV ligi pokonał na wyjeździe Polonię Przemyśl. Biało-zieloni pokonali lidera rozgrywek 2:1 po bramkach Patryk Roga i Marcina Dobrzańskiego. Dzięki temu zwycięstwu Izolacja awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się z ponad dziesięciominutowym opóźnieniem. Drużyna gospodarzy tym incydentem próbowała zwrócić uwagę włodarzy przemyskiego klubu na zaległości finansowe.

Izolator od początku tego pojedynku cofnął się do defensywy upatrując swoich szans w szybkich kontrach. I to właśnie po odbiorze piłki przez Michała Bogacz i szybkiej dwójkowej akcji z Adrianem Sitkie, Bogi popędził z piłką na połowę przeciwnika zagrywając ją do Patryka Roga. Piróg mimo asysty obrońcy ruszył w kierunku bramki oddając celny strzał lewą nogą w stronę bramki. Ku uciesze kibiców i kolegów z drużyny, piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Ciska.

Radość Izolacji nie trwała jednak zbyt długo. Skiba wypatrzył dobrze ustawionego ukraińskiego pomocnika Polonii – Romana Vorobeia, który wyszedł sam na sam z Dawidem Kaszubą. Kasza odbił pierwszy strzał Vorobeia jednak przy dobitce był już bezradny.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Izolator stanął głęboko na swojej połowie czekając na kontrataki. Kolejny raz taka taktyka się opłaciła. Szybka kontra Izolacji, po którym rzut rożny wywalczył Wojtek Filip.

Z cornera dośrodkował Łukasz Szczoczarz, obrońcy z Przemyśla wybili piłkę na 20 metr, do piłki pierwszy dobiegł Marcin Dobrzański, który bez chwili zawahania oddał strzał na bramkę, wyprowadzając Izolator ponownie na prowadzenie. Dla naszego wychowanka był to pierwszy gol w seniorach. Jak nam przyznał BIały po meczu, „strzela tylko ważne bramki” ;).

Od momentu zdobycia drugiego gola, to Izolator był stroną przeważającą w tym meczu.

Kropkę nad „i” mógł postawić Łukasz Szczoczarz jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg Szczocie wybił jeden z obrońców Polonii.

Bardzo dobry występ przeciwko Polonii zanotował Dawid Kaszuba. Nasz golkiper mimo puszczonej jednej bramki w kilku sytuacjach uratował swój zespół broniąc groźne strzały z dystansu.

Już w doliczonym czasie gry drugiej połowy bezpośrednio czerwoną kartką ukarany został Patryk Andreasik, który w przerwie w grze uderzył łokciem Kubę Wilka.

Prowadzący ten mecz Mateusz Mastaj z Dębicy pokazał łącznie aż 15 żółtych kartek (7 dla Izolatora, 8 dla Polonii) oraz jedną czerwoną.

Podopieczni trenera Tomasza Głąba w starciu z liderem zagrali bez pauzujących za kartki Patryka Wiącka i Marcina Dudka. Pod koniec pierwszej połowy kontuzji, która nie pozwoliła kontynuować gry w dalszym etapie meczu nabawił się Michał Kachniarz.

Drużynę Izolatora w Przemyślu wpierała grupa 40 kibiców, którzy na ten wyjazd udali się wspólnie autokarem zorganizowanym przez Urząd Miasta i zarząd ZKS Izolator.

Izolacja w przyszłą sobotę na IzoArenie podejmie Wisłokę Dębica.

POLONIA PRZEMYŚL - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1:2 (1:1)

Bramki: Vorobei (44.) – Róg (40.), Dobrzański (72.)

Polonia: Ciesek-Solarz, Andreasik, Walat, Padiasek, Vorobei, Skiba, Sedlaczek (60. Broda), Kazek, Bieniasz (75. Głuszko),Karakuszka (63.Cach)

Izolator: Kaszuba, Brogowski, Kachniarz (46. Filip W.), Bogacz, Wilk K. – Worosz (90. Wilk J.), Dobrzański, Sitek (69. Domin), Pałys-Rydzik(54. Szczoczarz), Zieliński (90. Gajdek) – Róg (81. Pikiel)

Żółte kartki: Dobrzański, Bogacz, Sitek, Wilk J., Róg, Szczoczarz – Sedlaczek, Bieniasz, Padiasek, Cach, Skiba, Cisek, Solarz, Vorobei

Czerwona kartka: Andreasik (90. – uderzenie przeciwnika)

Sędzia: Mateusz Mastaj (Dębica)