W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

Izolator wrócił na tarczy z ostatniego wyjazdu w 2018 roku

izolatorkrosniankaKarpaty Krosno przerwały serię 13 meczów bez przeranej Izolatora Boguchwała. Biało-zieloni ostatnią porażkę zanotowali 29 sierpnia, od tego czasu rozegraliśmy 10 meczów ligowych i 3 pucharowe, w których byliśmy niepokonani.

Nasz zespół mimo dobrych pierwszych dziesięciu minut, w których stworzyliśmy sobie trzy doskonałe okazje na zdobycie bramki zagrał słabe zawody. Po zmarnowanych sytuacjach na początku meczu nasza gra się nie „kleiła” czego efektem była stracona bramka na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy Izolacja także zagrała niemrawo. Nasi zawodnicy śmielej do ataków ruszyli dopiero w ostatnich 20 minutach. Niestety zamiast doprowadzić do wyrównania nadzialiśmy się na szybki kontratak gospodarzy zakończony celnym uderzeniem zawodnika Karpat, który podwyższył prowadzenie do dwóch bramek przewagi.

Kontaktowego gola Izolator zdobył w 84 minucie. Wówczas najprzytomniej w polu karnym zachował się Patryk Zieliński zdobywając pierwszą i ostatnią bramkę w tym meczu dla Izolatora.

Izolator do Krosna pojechał jako lider rozgrywek IV ligi podkarpackiej mając za sobą maraton meczów z ekipami z czołówki (Ekoball, Wisłoka Wiśniowa, Polonia Przemyśl oraz Wisłoka Dębica). W tych meczach nasi zawodnicy zdobyli osiem punktów, jednak w meczu w Krośnie Izolacja rozegrała jedno ze słabszych spotkań w trakcie trwającego sezonu co przy bardzo ambitnej postawien Karpat nie pozwoliło nam na dopisanie do swojego konta żadnego punktu.

Mamy nadzieję, że w dwóch kolejnych meczach na IzoArenie z Sokołem Kolbuszowa Dolna oraz Piastem Tuczempy nasi zawodnicy udowodnią, że porażka z Karpatami to tylko wypadek przy pracy i zagrają na poziomie do jakiego nas przyzwyczaili.

W Krośnie na meczu obecna była grupa 30 kibiców z Boguchwały, którzy dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Boguchwała mieli możliwość bezpłatnego przejazdu na mecz.

Mecz 17 kolejki między Izolatorem a Sokołem Kolbuszowa Dolna zostanie rozegrany na IzoArenie w najbliższą sobotę o godzinie 13:00.

Karpaty Krosno – Izolator Boguchwała 2:1 (1:0)

Bramki: Fundakowski (36.), Botwyniuk (79.) – Zieliński (84.)

Izolator: Kaszuba – Worosz (82. Gajdek), Bogacz, Wiącek, Wilk K. – Filip W. (57. Szczoczarz), Dobrzański (64. Pikiel), Sitek, Zieliński, Dudek (82. Pałys-Rydzik) – Róg (75. Domin

Sędzia:  Mateusz Mastaj (Dębica)