Zmodernizowany stadion Izolatora - Izo Arenę oddano do użytku 14. września 2007. Otwarcie uświetniło spotkanie kadr U16 Polski i Rumuni.

Dopisujemy 3 punkty po wygranej nad Ekoballem Stalą Sanok!

izolatorekoballIzolator Boguchwała przerwał serię dwóch spotkań bez wygranej. W sobotę 18 maja na IzoArenie Biało-zieloni podejmowali zespół Ekoballu Stali Sanok.

Z lepszymi zespołami gra się łatwiej. Tak w skrócie można podsumować poprzednie mecze Izolacji z Sokołem Nisko oraz Igloopolem Dębica, w tych dwóch spotkaniach nasi piłkarze do swojego konta dopisali zaledwie jeden punkt. Dlatego wiele osób przed meczem z zespołem z Sanoka zadawało sobie pytanie na co stać naszą drużynę w tym meczu.

W rundzie jesiennej w Sanoku mecz zakończył się remisem 2:2 dla Izolatora był to zwycięski remis bowiem bramkę na wagę punktu zdobyliśmy w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Po niezbyt przyjemnej pogodzie w tygodniu poprzedzającym spotkanie z Ekoballem, od rana w sobotę świeciło słońce i wydawało się, że w końcu czekać nas będzie mecz w komfortowych warunkach. Jednak piękna pogoda wytrzymała tylko do pierwszego gwizdka w tym spotkaniu. Równo z rozpoczęciem meczu przez Jakuba Kozę nad IzoArenę nadciągnęły ciemne chmury, z których zaczął padać deszcz. Deszcz ten nie utrudniał gry zawodnikom ani kibicom obserwowania wydarzeń na murawie do 14 minuty. Później nastąpiło oberwanie chmury, momentami wydawało się, że mecz zostanie przerwany.

Na całe szczęście dla Biało-zielonych wynik spotkania udało nam się otworzyć jeszcze przed ulewą. W 12 minucie pojedynku Dominik Pikiel dośrodkował futbolówkę z lewego skrzydła. Piłkę w polu karnym do Zielaka głową zgrał Marcin Dudek, a Patryk Zieliński z bliska również głową pokonał Krzanowskiego

Początkowo z ulewą i błotnistą murawą lepiej radzili sobie nasi rywale jednak po chwili Biało-zieloni opanowali sytuację.

W drugiej połowie deszcz ustał jednak murawa była bardzo grząska a miejscami stały kałuże. W 48 minucie gry jeden z nielicznych błędów popełniła defensywa Izolacji. Najpierw Patryk Wójcik w dogodnej sytuacji uderzył w słupek, następnie Sebastian Sobolak po odbiciu piłki od słupka skierował ją do bramki. W tej sytuacji sędzia jednak bramki nie uznała sygnalizując pozycję spaloną zawodnika Ekoballu. Kolejne minuty gry to głownie walka w środku boiska oraz walka z coraz to gorszą murawą.

Drugiego gola zdobyliśmy w 70 minucie meczu. Wówczas do wybitej piłki przez obrońcę Ekoballu dopadł Krystian Wilk, zagrywając prostopadłą piłkę do Zielińskiego. Patryk wbiegł z futbolówką w pole karne i oddał strzał który zdołał odbić bramkarz Ekoballu jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Patryka Roga. Piri z łatwością umieścił piłkę pod poprzeczką.

Kolejny mecz Izolacja zagra na wyjeździe z Wisłokiem Wiśniowa. Mecz w Wiśniowej zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00.

Izolator Boguchwała - Ekoball Stal Sanok 2:0 (1:0)

Bramki: Zieliński (12.), Róg(70.)

Izolator: Kaszuba – Gajdek (90. Brogowski), Bogacz, Wiącek, Wilk K. – Pikiel (70. Worosz), Dobrzański, Pałys-Rydzik, Zieliński, Dudek, Róg – (89. Wilk J.)

Ekoball: Krzanowski - Wójcik (71. Kaczmarski), Kokoć, Jaklik, Lusiusz - Tabisz (9.Femin), Lorenc , Posadzki (46. Słysz), Ząbkiewicz, Sieradzki - Sobolak (65. Kuzio)

Żółte kartki: Dudek, Wilk – Ząbkiewicz, Lorenc

Sędzia: Jakub Koza (Dębica)