15. sierpnia 2015 roku rozgrywki w III lidze zainaugurowała pierwsza w historii ZKS Izolator Boguchwała drużyna kobiet.

Otwarte testy za nami

izolatorIII otwarte testy piłkarskie do drużyny ZKS Izolator Boguchwała wypadły niezwykle udanie. Na murawie pojawiło się ponad 40 młodych piłkarskich adeptów z roczników 1999-2002. Piłkarze przeszli szereg ćwiczeń, które miały na celu przetestować ich sprawność oraz to w jaki sposób operują piłką. Później przyszła seria mini gier piłkarskich, gdzie podzieleni na 5 osobowe drużyny (czterech w polu + bramkarz) zagrały miniturniej. Nie zabrakło emocji, dobrych zagrań i walki do ostatniego gwizdka.

W poprzednim edycjach na tym etapie odpadała już średnio 1/3 zawodników. Tym razem jednak poziom był na tyle wysoki, że po krótkiej analizie trener Tomasz Głąb oraz dyrektor sportowy Kamil Gołąbek podjęli decyzję aby w dużej gierce dać się wykazać wszystkim zgłoszonym adeptom. Zawodników podzielono na dwie jedenastki + rezerwowych. Duża gra kontrolna odbyła się w wymiarze czasowym 2x25 minut, a gościnnie poprowadził ją sędzia Adrian Nazimek. Każdy dostał conajmniej 25 minut aby się udowodnić swoje umiejętności.

Ostatecznie na treningi z pierwszą drużyną zaproszonych zostało 11 zawodników - 1 bramkarz, 2 obrońców, 3 zawodników ze środka pola, 3 skrzydłowych oraz 2 napastników. O postępach i ewentualnych transferach tych zawodników będziemy informować na bieżąco.