Pierwsze przepisowe klubowe boisko Izolatora oddano do użytku latem 1949 roku.

Izolator wywalczył remis w starciu z Morsami

izolatoriglopolIzolacja zremisowała z Igloopolem Dębica na IzoArenie 2:2. Nasz zespół w tym spotkaniu wykazał się wielka wolą walki i mimo wyniku 0:2 do 81 minuty Biało-zieloni zdołali wywalczyć jeden punkt.

W pierwszych minutach gry to Izolacja miała lepsze okazje na zdobycie bramki. Dwa strzały zdołał oddać Kacper Rączka. Jeden został zablokowany drugi zaś niecelny. Najlepszej okazji na gola nie zamienił Marcin Dec, którego strzał świetnie obronił bramkarz Igloopolu.

Niestety już w 31 minucie z boiska musiał zejść z powodu kontuzji niezwykle aktywny Kacper Rączka.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gości, którzy za sprawą Przemysława Nalepki wyszli na prowadzenie. Napastnik Igloopolu bramkę zdobył uderzeniem z dystansu.

Druga połowa rozpoczęła się nie najlpeiej dla Izolacji. Pięć minut po wznowieniu meczu Morsy podwyższyły na 2:0 po golu Tomasza Nalepki.

Dwubramkowe prowadzenie spowodowało, że goście cofnęli się do defensywy broniąc się piątką zawodników. Izolacja ruszyła do ataków jednak przez długi okres nie mogliśmy zdobyć kontaktowego gola. Rewelacyjnej sytuacji nie wykorzystał Mikołaj Wania. Piłka po strzale Wanii wylądowała na słupku.

Pierwszego gola Izolator zdobył w 83 minucie. Michał Worosz rewelacyjnym podaniem obsłużył Michała Daniela. Michu będąc w polu karnym zupełnie niepilnowany uderzył obok bramkarza i zdobył pierwszego gola dla Izolacji. Wiele osób po tym golu już wiedziała – Izolator tego meczu nie przegra. I tak się stało. Nasi zawodnicy wyglądali znacznie lepiej pod względem motorycznym od graczy Igloopolu i wywalczyli cenny punkt, który dała nam bramka w 92 minucie.

Na strzał z dystansu zdecydował się Hubert Rączka, jednak zrobił to zbyt lekko by móc zaskoczyć Psiodę piłkę jednak rewelacyjnie przeciął Mikołaj Wania asystując do Michała Daniela, który wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem lewą nogą zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Izolator po rozegranych czterech meczach ma na swoim koncie 7 punktów. Już w sobotę Izolacja zagra w Pilźnie z Legionem. Początek meczu o 17:00.

Izolator Boguchwała – Igloopol Dębica 2:2 (0:1)

Bramki: Daniel 2 (83., 90+2) – P. Nalepka (39.), T. Nalepka (51.)

Izolator Boguchwała: Szularz - Gajdek, Bogacz, Wiącek, Wilk (56. Pikiel), Worosz, Ciemierkiewicz, Dobrzański (65. Penar), Daniel, Dec (70. Rączka), Rączka (31. Wania)

Igloopol Dębica: Psioda - Stefanik, Socha, Nalepka, Stańczyk (71. Dziewit), Wiszyński, Ochab, Janus, Syguła (78. Rokita), Rokita (71. Pyskaty), Nalepka (90. Zaskalski)

Sędzia: Wojciech Wolan (Tarnobrzeg)