Stadion IZO ARENA do połowy 2014 roku był jednym z nielicznych na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce pozostającym w prywatnych rękach firmy ZAPEL S.A.

Remis w derbach powiatu

izolatorkoronaW hitowym starciu 11. kolejki IV ligi podkarpackiej Izolator Boguchwała gościł na swoim obiekcie rywala zza miedzy Watkem Koronę Rzeszów, spotkanie to było określane mianem derbów powiatu. W ostatnich minutach spotkania padły aż trzy bramki.

Izolator Boguchwała do meczu z Watkem Koroną Rzeszów przystępował po cennym zwycięstwie nad Ekoballem Stalą Sanok. Goście zaś w ubiegły weekend z kwitkiem odprawili Czarnych Jasło, podobnie jak Izolator wygrywając 3-0. W pierwszej połowie spotkania to gospodarze częściej byli przy piłce i to oni prowadzili grę natomiast nie przekładało się to na klarowne sytuacje do zdobycia bramki.

W samej końcówce pierwszej części meczu z autu grę wznawiali goście, piłkę posłaną w pole karne głową strącił Paweł Piątek a resztę roboty załatwił Bartłomiej Buczek, który pewnym strzałem dał prowadzenie ekipie Watkem Korony Rzeszów i to właśnie goście byli w uprzywilejowanej pozycji przed startem drugiej części gry.

Druga połowa to gra pod dyktando gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka dążyli do wyrównania raz za razem zagrażając bramce Pawła Pawlusa. Wyrównanie przyszło jednak dopiero na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry a w zamieszaniu w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Marcin Dobrzański, który dał remis drużynie z Boguchwały.

Trzy minuty później Dobrzański dopuścił się straty w środkowej strefie boiska. Piłkę w pole karne z narożnika boiska dośrodkował Damian Karwacki, a strzałem głową piłkę do siatki wpakował Mateusz Jędryas, jednak nie był to koniec emocji w dzisiejszym hicie. Już minutę później na skrzydle zamieszanie zrobił Piotr Buda, po czym wszedł w pole karne gdzie był zahaczany przed jednego z zawodników gości i sędzia zmuszony był wskazać na "wapno".

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze przed bramką Pawlusa podszedł Aleksander Gajdek
i pewnym strzałem w prawy róg bramki dał remis i jakże cenny punkt zawodnikom "Izolacji". Gospodarze gonili cały mecz i dogonili, a spotkanie w Boguchwale nie zawiodło. Gospodarze utrzymali status quo i w tabeli są wciąż punkt nad zespołem Korony.

Izolator Boguchwała - Korona Rzeszów 2:2 (0:1)

Bramki: Dobrzański, Gajdek - Buczek, Jędryas

Izolator Boguchwała: Szularz- Cach, Bogacz, Wiącek (Gajdek 68')- Worosz, Ciemierkiewicz (Dobrzański 60'), Penar (71' Buda), Edosomwan, Wilk (82' Łeń)- Kowal, Daniel

Korona Rzeszów: Pawlus- Stvii, Padiasek (65' Jędryas), Buczek, Karawcki, Maślany, Kocój, Wawrylak (65' Konefał), Kardyś, Piątek, Przybyło (Walków 66')

Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław)

źródło: podkarpacielive.pl