Izolator Boguchwała lepszy od rezerw Stali Stalowa Wola

izolatorstal stalowawola

W spotkaniu 19. kolejki IV ligi podkarpackiej Izolator Boguchwała w sobotnie przedpołudnie gościł na Izo Arenie drużynę rezerw Stali Stalowa Wola, piłka aż sześciokrotnie lądowała w siatce a trzy "oczka" ostatecznie zaksięgowali podopieczni Bartosza Zołotara.

Od samego początku to Izolator Boguchwała chciał kreować, grę jednakże siedem minut po gwizdku arbitra Michała Szularza oraz defensorów Izolacji postraszył Michał Mistrzyk, który szukał szczęścia strzałem z dystansu, chwilę później na uderzenie z dystansu Stali II Stalowa Wola uderzeniem zza pola karnego odpowiedział Kacper Penar, jednak w Boguchwale wciąż nie było bramek. Izolator stwarzał sobie kolejne okazje jednak piłka wciąż nie znajdowała drogi do siatki. Aż do 20. minuty meczu kiedy to piłkę w środku pola do Krystiana Wilka dobrze zgrał Marcin Dudek, Wilk w polu karnym dobrze znalazł Owena Edosomwana, który nie pomylił się w dogodnej sytuacji i gospodarze dopięli swego. Kiedy wydawało się, że podwyższenie wyniku przez boguchwalan to tylko kwestia czasu w defensywie Radosław Łeń nie dogadał się z Szularzem i mimo ofiarnej interwencji bramkarza Izolatora piłkę do pustej bramki skierował Maciej Wojtak i do przerwy w Boguchwale mieliśmy remis.

Piłkarze Bartosza Zołotara na drugą połowę wyszli jednak bardzo zmotywowani i już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części za sprawą strzału głową Aleksandra Gajdka wyszli na prowadzenie.
W 68. minucie w pole karne piłkę ze skrzydła dośrodkowywał Michał Worosz a tam w swoim stylu głową do siatki piłkę wpakował Dudek. Nie był to jednak koniec strzelania w wykonaniu obydwu ekip. Siedem minut przed końcem mocnym strzałem z pola karnego czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Konrad Kowal. Odpowiedź na bramkę Kowala była jednak błyskawiczna a sytuacji sam na sam z Szularzem nie zmarnował Kacper Piotrowski. Piłkarze Izolatora dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty dzięki czemu na dwie kolejki przed końcem tracą tylko punkt do liderującego Piasta Tuczempy. Rezerwy "Stalówki" zaś plasują się na dziewiętnastej lokacie.

Izolator najbliższy mecz rozegra w sobotę 7 listopada z Czarnymi Jasło. Spotkanie to zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią o godzinie 19:30

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - STAL II STALOWA WOLA 4:2 (1:1)

Bramki: Edosomwan (20.), Gajdek (49.), Dudek (68.), Kowal (83.) - Wojtak (44.), Piotrowski (84.)

Izolator Boguchwała: Szularz – Gajdek, Bogacz, Łeń (84. Cach) - Worosz (84. Wiącek), Edosomwan, Buda (90. Ciemierkiewicz), K. Wilk – Daniel (75. Kowal), Dudek, Penar (84. Mazur)

Stal II Stalwa Wola: Konefał - Bosak, S. Gnatek (75. Fedejko), B. Gnatek, Buczek – Ziółkowski (46. Burdzy), Moskal, Mistrzyk, Wojtak, Lebioda – Piotrowski

Żółte kartki: Daniel - Buczek, Wojtak, Piotrowski

Sędziował: Marcin Kogut (Przemyśl)