W sezonie 2012/2013 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Płonka został królem strzelców III ligi zdobywając 20 bramek.

PP | Pajacowanie a nie sędziowanie za 5 zł. Rafał Greń gwiazdą spotkania.

pucharresoviaIzolator Boguchwała przegrał 1:3 (0:1) w II rundzie PP z Resovią II Rzeszów w spotkaniu rozegranym na sztucznej murawie przy Wyspiańskiego kończąc spotkanie w "siódemkę". Spotkanie tylko w pierwszej połowie mogło się jako tako podobać. Izolator prowadził grę natomiast młoda ekipa Resovii bardzo dobrze broniła się na dobrze sobie znanym boisku ze sztuczną murawą, które w kilku przypadkach sprawiło niespodziankę  naszym zawodnikom.

Ponieważ widowisko nie było porywające szybko postanowił interweniować arbiter - Rafał Greń. Najpierw dwukrotnie ukarał zawodnika Resovii siedzącego na łąwce rezerwowych a następnie w ukarał Tomka Płonkę dwoma żółtymi kartkami za dyskusje. Kolejnymi szczęśliwcami, którzy mieli zaszczyt ujrzeć czerwoną kartkę w ręce pana z gwizdkiem zostali kolejno Michał Bereś, Jacek Tyburczy oraz Kamil Kozak.

Zanim boisko opiuściłpierwszy za zawodników Izolatora Resovia zdobyła bramkę po jedynym w pierwszej połowie strzale na naszą bramkę ale za to po bardzo ładnym strzale. Izolacja grając w dziesiątkę zdołała wyrównać w II połowie po dośrodkowaniu Jacka Tyburczego i główce Sebastiana Brockiego.

Gospodarze szybko odpowiedzieli bo kuriozalnej bramce po wrzucie z autu... Trzeciego gola zdobyli po rzucie rożnym.

Biało-zieloni nie poddawali się tak jak i pan w czarnych szortach z gwizdkiem. Niestety w tym pojedynku zawodnicy Izolatora przegrali. Prawdopdobnie dlatego, że nie posiadali kartek żółtych i czerwonych.

Szkoda. Była to niestety anyreklama futbolu. Zgromadzeni na stadionie kibice Resovii a także jej piłkarze na pewno woleli by świętować zwycięstwo odniesione w innych warunkach niż w tych zaproponowanych przez Grenia. Gole dla Resovi były zasłużone. Niestety były konsekwencją gry w osłabieniu. Warto podkreślić, że żadna z czerwonych kartek dla zawodników nie została pokazana za jakikolwiek brutalny faul. Mecz ogólnie przebiegał w wyjątkowo spokojnej i sennej atmosferze. Fauli było jak na lekarstwo.

Jeszcze raz powtórzymy - była to antyreklama futbolu. Pan Greń popsuł przyjemność z oglądania tego spotkania i obniżył prestiż rozgrywek w PP.

Życzymy wszystkim kibicom, aby w przyszlości uniknęli wątpliwej przyjemności oglądania spotkań prwoadzonych przez tego arbitra.

I tak oto drugi rok z rzędu Resovia II eliminuje Izolator w II rundzie Okręgowego PP grając na własnym obiekcie.

Resovia II Rzeszów - Izolator Boguchwała 3:1 (1:0)

Bramki dla Izolatora: Brocki

Izolator: Guzior Hubert - Kopiec Marcin, Brogowski Marcin, Róg Dariusz, Krzak Grzegorz - Buczek Paweł, Cupryś Konrad, Burak Arkadiusz, Tyburczy Jacek, Kozak Kamil - Płonka Tomasz oraz Bereś Michał, Skiba Jaromir, Brocki Sebastian, Szyszka Adrian.