W nazwie klubu na bardzo krótko pojawiały się nazwy BUDOWLANI oraz UNIA. Bardzo szybko jednak powrócono do pierwotnego IZOLATORA.

Napastnicy zrobili swoje. Błędy bramkarzy.

izolatorpodlasie biala podlaskaIzolator Boguchwała po kolejnym na IzoArenie ciekawym widowisku zremisował z Podlasiem Biała Podlaska 1:1. Bramki dla obydwu drużyn zdobywali napastnicy po katastrofalnych błędach bramkarzy.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się wczorajszy Jubilat - Sebastian Brocki, który wykorzystał dalekie wyjście i krótkie wybicie Wasiluka. Tuż przed przerwą wyrównującego gola zdobył, można powiedzieć, Paweł Pawlus wespół z Tomaszem Gawrońskim. Pepe zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i musiał się ratować rozpaczliwym wybiciem ponieważ do futbolówki ruszył ambitnie Gawroński. Wybicie Pawlusa trafiło w wystawioną nogę napastnika Podlasia i piłka wturlała się do bramki. Była to jedna z bardziej kuriozalnych bramek, jakie padły na IzoArenie. Jednak miano najbardziej kuriozalnej pozostaje na koncie tej, którą zdobył Tomek Płonka w meczu ze Stalą Mielec (wideo z bramką znajdziecie TUTAJ).

Dzisiejsze widowisko mogło i powinno się podobać. W pierwszej połowie Izolacja była nieco groźniejsza ale znakomitych okazji po obydwu stronach było jak na lekarstwo. Pojawiło się za to sporo błędów. Zbyt dużo było piłek wybijanych przez obydwie ekipy "na oślep". Niemniej jednak spotkanie na miękkawej i śliskiej murawie było toczone w szybkim tempie i na nudę kibice nie mogli narzekać.

Druga połowa zaczęła się od ambitniejszych ataków gospodarzy. Izolacja przesunęła się do przodu naciskając gości. Ci nastawili się na kontry i grę długich piłek na wysuniętych napastników. Miękka murawa zaczęła powoli dawać o sobie znać. Coraz większe zmęczenie piłkarzy skutkowało coraz większą ilością wolnego miejsca na murawie.

Co prawda statystyki celnych strzałów (12 po stronie Izolatora i 4 po stronie Podlasia) wyraźnie przemawia na korzyść zawodników Izolatora. Nie przełożyło się to jednak na zdobycze bramkowe.

Podsumowując spotkanie zakończyło się remisem, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Pozostaje mały niedosyt, ale tak naprawdę do samego końca obydwie ekipy drżały o wynik.

W kolejnych ostatnich trzech spotkaniach rundy jesiennej Izolację czekają bardzo ciężkie pojedynki kolejno z Unią Nowa Sarzyna (już za tydzień) oraz ze Stalą Mielec i Avią Świdnik.

Izolator Boguchwała - Podlasie Biała Podlaska 1:1 (1:1)

Bramki: Brocki 23 - Gawroński 45+

Izolator: Pawlus - Kozak, Polak, Brogowski, Krzak (61. Róg) - Karwat, Tyburczy (61. Domin), Cupryś (74. Skiba), Szyszka (83. Burak), Bereś - Brocki

Podlasie: Wasiluk - Komar, Mirończuk, Szymański, Skrodziuk - Paszkowski, Iwańczuk (61. Daniluk), Litwiniuk, Citko (71. Gromysz), Sawtyruk - Gawroński

Żółte kartki: Krzak, Tyburczy, Róg, Burak - Szymański, Sawtyruk, Mirończuk, Litwiniuk, Paszkowski