W herbie klubu widnieje czerwona błyskawica oraz izolator, które nawiązują do historii powstania klubu oraz właściciela i sponsora drużyny.

Prezenty dla gospodarzy. Izolator przegrał z Resovią.

izolatorresoviaIzolator przegrał 0:4 (0:0) z drużną Resovii Rzeszów w czwartym spotkaniu kontrolnym w trakcie wiosennych przygotowań. Wszystkie gole dla gospodarzy padły mniej więcej pomiędzy 60 a 80 minutą meczu.

Izolator z drugoligowcem zagrał tylko na papierze. Trener Tułacz przeciwko Izolacji wystawił w większości zawodników drugiej drużyny oraz juniorów. Zasadniczy człon pierwszego składu drugoligowca zagrał we wcześniejszym spotkaniu przeciwko Stali Mielec (1:1).

Spotkanie Izolacji z Resovią mogło się podobać. W pierwszej połowie oglądaliśmy w miarę wyrównane widowisko. W początkowej fazie tej odsłony lekką przewagę uzyskała Resovia, a w końcowej Izolator. Obydwie ekipy tworzyły okazje ale groźniejsze wykreowała drużyna Izolacji. Czterokrotnie znakomitymi interwencjami Resovię ratował Marcin Pietryka, który bronił całe spotkanie. W trzech przypadkach zabrakło także skuteczności. Piłka nieznacznie mijała bramkę Resovii. Izolacja stworzyła okazje ale piłka jak zaczarowana nie znajdowała drogi do siatki. Resovia także tworzyła sytuacje. Najlepszą akcję w sytuacji sam na sam znakomitą interwencją przerwał Paweł Pawlus. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednak bezbramkowo.

Resoviacy w tej części byli szybsi i bardzo aktywni. Nie mieli problemów z podwajaniem i potrajaniem naszych zawodników. Izolacja jednak przeważała doświadczeniem.

W drugiej części oglądaliśmy nadal w miarę wyrównane widowisko, ale tylko do mniej więcej 60 minuty. Od tego czasu Resovia stopniowo zyskiwała przewagę i bramka dla niej wisiała w powietrzu. Nasi zawodnicy zupełnie opadli z sił i w zasadzie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Natomiast gospodarze radzili sobie bardzo dobrze. Bramki zdobywali jednak głównie po "prezentach" formacji defensywnej.

Resovia wygrała zasłużenie. Konfrontacja młodych i bardzo walecznych zawodników Resovii, którym szansę zaprezentowania się dał trener Tułacz z doświadczonymi zawodnikami Izolatora, którzy w ostatnim czasie przyjmują od trenera Słomskiego ogromną dawkę ciężkich treningów wypada zdecydowanie na korzyść tych pierwszych.

Nasi piłkarze walczyli do końca na tyle na ile pozwalały im siły. Jendak jak nie idzie to nie idzie. Nie wychodziło nam naprawdę nic a dodatkowo kontuzji doznał podstawowy defensor Izolacji - Damian Polak. Nie wiemy jeszcze jak poważna jest to kontuzja.

W dzisiejszym spotkaniu zabrakło Jaromira Skiby oraz Dariusza Roga, którzy biorą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 4:0 (0:0)

Izolator: Pawlus - Kopiec, Polak, Szpond, Brogowski - Karwat, Burak, Cupryś, Domin - Płonka, Tyburczy oraz A. Guzior, Krzak, Bereś, Buczek, Szyszka, Brocki.