Zmodernizowany stadion Izolatora - Izo Arenę oddano do użytku 14. września 2007. Otwarcie uświetniło spotkanie kadr U16 Polski i Rumuni.

I tak są BIAŁO-ZIELONI!!!

bialozieloneserce1 Po przewie zimowej powróciły już rozgrywki na wszystkich szczeblach w których występują byli piłkarze i trenerzy Izolatora Boguchwała.

Ekstraklasowa Korona Kielce z Grzegorzem Opalińskim w sztabie szkoleniowym w trakcie przygotowań do rundy wiosennej odbyła dwa obozy przygotowawcze. Pierwszy obóz miał miejsce w Kleszczowie zaś drugi na Cyprze w miejscowości Ayia Napa. Przed rozpoczęciem meczów rewanżowych Złocisto-krwistych opuścili Michał Zieliński, Janos Szekely oraz Marcin Żewłakow, który tymczasowo zawiesił swoją karierę. Natomiast drużynę wzmocnili Kamil Adamek z Podbeskidzia, Ivan i Vanja Markovic z Partizana Belgrad, Paweł Zawistowski z Zawiszy Bydgoszcz a także Mateusz Stąporski wychowanek Siarki Tarnobrzeg ostatnio reprezentant ŁKSu Łódź. Gdy większość niższych lig dopiero zaczyna rozgrywać swoje mecze T-Mobile Ekstraklasa ma za sobą już siedem spotkań o punkty dotychczas Korona rywalizowała z Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk, Ruchem Chorzów, Podbeskidziem Bielsko-Biała, GKSem Bełchatów i Zagłębiem Lubin. W tych spotkaniach Kielczanie odnieśli 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. Zdobywając 11 bramek i tracąc 10. Najlepszym strzelcem Korony jest Maciej Korzym, który ma na swoim koncie osiem trafień.

Kolejnym klubem, w którym swoich przedstawicieli ma Izolator Boguchwała jest Crasnovia Krasne. Drużynę w przerwie zimowej wzmocnili Łukasz Porcek z Przełęczy Dukla oraz Marcin Micał i Kamil Kozak byli zawodnicy Izolatora. Po stronie ubytków można zapisać Patryka Kozaka, Dawida Kamińskiego, Adriana i Patryka Burak. Podopieczni Szymona Szydełko na trzy dni przed rozpoczęciem zmagań o ligowe punkty dowiedzieli się, że Podkarpacki ZPN wykluczył klub ze struktur związku co oznacza, że mecze z udziałem drużyny z Krasnego nie odbędą się zarówno seniorów jak i grup młodzieżowych.

Grający trener Strumyka Malawa – Maciej Rusin w zimie dołączył do swojego zespołu kilku doświadczonych zawodników i tak czwartoligowca wzmocnili Marek Antkiewicz, Krzysztof Blim, Mateusz Rzucidło, Mateusz Trawka oraz Grzegorz Woźniak wychowanek Izolatora. W swoim pierwszym wiosennym meczu Strumyk przegrał z JKSem Jarosław 1-0. Guga rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym natomiast Rusek na murawie przebywał do 88 minuty.

Maciej Porada w barwach Sawy Sonina w okresie przygotowawczym do sezonu w sparingach zdobył 3 bramki. Natomiast w pierwszym meczu rundy wiosennej Fubu przeciwko Górnovii Górno nie pokonał bramkarza mimo to Sawa wygrała spotkanie 2-1. Maciek na boisku przebywał pełne spotkanie. Sawa Sonina aktualnie jest wiceliderem tabeli.

Krzysztof Sierżęga w zimie zmienił barwy klubowe zasilając rywala Izolatora z rozgrywek trzeciej ligi – Orła Przeworsk. Obok Sierżanta zespół wzmocnili także Gurak, Plecki, Słysz, Wójtowicz i Zagórski. W ekipie z Przeworska występuje jeszcze Łukasz Kowal, który również posiada biało-zieloną przeszłość. W spotkaniu dwudziestej kolejki III ligi Orzeł rywalizował z Lublinianką Lublin. Mecz ten zakończył się wygraną Orła 1-0. Sierżant przebywał na boisku zaledwie do 30 minuty natomiast Kowal pojawił się na murawie w 89 minucie. Orzeł aktualnie plasuje się na 11 miejscu.

Witold Kwaśny w ramach 20 kolejki trzeciej ligi poprowadził spotkanie rozgrywane w Radzyniu Podlaskim pomiędzy Orlętami a Avią Świdnik. W spotkaniu wygrała Avia 2-0 a Kwasu pokazał łącznie cztery żółte kartki (trzy dla zawodników Orląt i jedną dla piłkarza Avii).

Diament Pstrągowa z Andrzejem Paszkiem w roli trenera rozpoczął rundę rewanżową w rzeszowskiej B klasie od mecz z Gromem Mogielnica. W spotkaniu tym padł remis 1-1. Diament plasuje się na drugim miejscu tracąc 6 punktów do lidera z Nosówki.

Wisłok Wiśniowa z Mirkiem Iwanowskim w składzie w pierwszej wiosennej kolejce zremisował ze Startem Wolą Mielecką 0-0. Iwan w tym spotkaniu zagrał na pozycji napastnika obok Damiana Wolańskiego. Klub z Wiśniowej aktualnie jest czwarty w ligowej tabeli i traci cztery punktu do lidera.

Marek Czopko repezentujący obecnie Karpaty Krosno. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki wiosenne z Czarnymi Jasło. Maro rozegrał pełne 90 minut oraz został ukarany pierwszą w tym sezonie żółtą kartką. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem. Karpaty po tej kolejce zajmują siódme miejsce w tabeli.

Stal Mielec z Łukaszem Rogalą w składzie w pierwszym wiosennym meczu zremisowała z Tomasovią Tomaszów Lubelski 0-0. Po tym remisie nadal obie te drużyny dzieli 8 punktów różnicy na korzyść Tomaszowian. Rogal w tej konfrontacji na murawie spędził 90 minut.

Paweł Adamczyk w Sokole Sieniawa po zimowej przerwie mierzył się z Wisłokiem Strzyżów. Mecz ten zakończył się wysoką wygraną Sokoła aż 5-0 a Ancyk zdobył swojego szesnastego gola w sezonie czym potwierdził swoją dobrą dyspozycję z rundy jesiennej. Drużyna z Sieniawy aktualnie jest wiceliderem 4 ligi podkarpackiej.

Tomasz Walat w barwach JKSu Jarosław w meczu ze Strumykiem przebywał na murawie całe spotkanie, popularnemu Walkowi nie udało się pokonać w tym spotkaniu bramkarza Strumyka.