W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

Początek lepszy. Izolator wygrywa ale...

izolatorczarnijasloIzolator Boguchwała wygrał z Czarnymi 1910 Jasło 2:1 w spotkaniu 25. kolejki III ligi lubelsko podkarpackiej.

Zwycięstwo Biało-zielonych po 10. minutach wydawało się nieuniknione. Mało tego wydawało się, że Izolator rogromi gości z Jasła. Skończyło się na jednobramkowym zwycięstwie i nerwach do ostatniego gwizdka arbitra spotkania.

Izolator prowadził po 10. minutach 2:0. Pierwszą bramkę zdobył w 2. minucie Sebastian Brocki, który dobił strzał Bartka Karwata. W 10. minucie gola zdobył Adrian Szyszka, który skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartka Karwata.
Izolator dominował w początkowej części meczu. Łatwo i ładnymi akcjami przedostawał się pod pole bramkowe Czarnych. Szybko zdobyte dwa gole chyba uśpiły naszą drużynę, bo straciliśmy gola jeszcze w pierwszej połowie. Ogromny błąd popełniła nasza obrona, która pozostawiła w polu karnym bez opieki aż dwóch zawodników gości. Piłkę zdołał przyjąć i oddać strzał były zawodnik Izolacji - Waldemar Złotek. Jak się okazało był to ostatni gol, który padł na IzoArenie w tym dniu.

Od momentu stracenia bramki Czarni zagrali odważniej. Tymczasem polot i łatwość z jaką grał dotąd Izolator zniknął. Widowisko zdecydowanie się popsuło. Druga część meczu mogła być dla zgromadzonych kibiców nieco męcząca. Na murawie dominowała walka i żółte kartonki dla zawodników obydwu ekip. Zarówno Izolator jak i Czarni mieli swoje okazje do zmiany wyniku. Nieco groźniejsze miał Izolator, szczególnie po nieudanych strzałach Jacka Tyburczego i Bartka Karwata.

Warto dodać, że obserwatorem dzisiejszego spotkania był były prezez PZPN Pan Michał Listkiewicz. Czy Izolator dobrze zareklamował naszą ligę? Na pewno w pierwszych 30 minutach tak. Później było już nieco gorzej. Na boisku dominowała chaotyczna gra obydwu stron. Ostatecznie jednak Izolacji udało się dowieźć korzystny rezultat do końca spotkania i wygrać mecz.

To już piąte z kolei zwycięstwo naszej ekipy. Przed nami ciężki, wyjazdowy pojedynek z nieźle radzącą sobie na wiosnę Polonią Przemyśl.

Izolator Boguchwała - Czarni 1910 Jasło 2:1 (2:1)