W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

Podlasie Biała Podlaska – Izolator Boguchwała 0:1

dziennikwschodniPodlasie nie sprawiło niespodzianki w meczu przeciwko Izolatorowi Boguchwała. Goście wygrali w Białej Podlaskiej 1:0

Przed wczorajszym spotkaniem drużyna Władimira Geworkjana mogła być pewna obaw.

W końcu w rundzie wiosennej wszystkie trzy mecze przed własną publicznością przegrywali. W czwartej próbie także się nie udało odnieść zwycięstwa. Wynik jest skromny, ale gdyby nie Adam Wasiluk to goście zdobyliby znacznie więcej goli.

W pierwszej połowie lepsze okazje do otwarcia wyniku mieli gospodarze. W 36 minucie Łukasz Biegajło próbował dopaść do piłki, na linii bramkowej, ale się... "machnął”, chwilę później trafił już w piłkę, ale uderzył nad poprzeczką.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część zawodów ten sam gracz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Izolatora. Ponownie nie potrafił umieścić jednak piłki w siatce i tym razem strzelił prostu w Pawła Pawlusa.

Po zmianie stron rywalizację zdominowała już drużyna z Boguchwały. I w po godzinie gry gości cieszyli się z prowadzenia. Sebastian Brocki "wkręcił w ziemię” Konstantina Burskiego i uderzył do siatki po krótkim rogu.

Kolejne fragmenty spotkania to w zasadzie walka napastników gości z Wasilukiem. Brocki, wraz z Tomaszem Płonką próbowali po dwa razy pokonać bramkarza Podlasia, ale chociaż stawali z nim oko w oko, to za każdym razem górą był bialczanin.

– Cóż można powiedzieć. W pierwszej połowie mieliśmy dobre momenty i na początku nawet dominowaliśmy. W drugiej, kiedy Izolator trafił na 1:0 nie mogliśmy już za wiele zdziałać.

Po raz kolejny powtórzył się scenariusz, że tracimy bramkę po przerwie, w wyniku głupiego błędu i nie potrafimy już odmienić losów spotkania. Trzeba jednak przyznać, że goście wygrali zasłużenie – ocenia prezes Podlasia Janusz Daniluk.

Podlasie Biała Podlaska – Izolator Boguchwała 0:1 (0:0)

Bramka: Brocki (59).

Podlasie: Wasiluk – Burski, T. Jaszczyński, Adamiuk, Skrodziuk, M. Paczkowski (72 Szymański), Lesiuk, Jesionek, Ł. Paczkowski (77 Paszkowski), Gawroński, Biegajło.

Izolator: Pawlus – Krzak, Polak, Brogowski, Kopiec (85 Szpond), Tyburczy (78 Bereś), Szyszka (73 Burak)m Skiba (89 Cupryś), Karwat, Brocki, Płonka.

Żółte kartki: Wasiluk, Lesiuk – Płonka.

Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec). Widzów: 200.

Źródło: GC Dziennik Wschodni, 2013-05-27