W sezonie 2012/2013 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Płonka został królem strzelców III ligi zdobywając 20 bramek.

Po prostu wygrali...

izolatorchelmiankaIzolator Boguchwała pokonał Chełmiankę Chełm 3:2 po trafieniu Adriana Szyszki i dwóch trafieniach Michała Beresia.

Spotkanie lepiej rozpoczął Izolator zdobywając gola po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Adrian Szyszka. Szycha niestety opuścił murawę jeszcze w pierwszej połowie trzymajac się za żebra po starciu z rywalem. Chwilę później na pogotowie zabrała go karetka.

Od tego momentu gra Izolacji trochę się posypała co skrzętnie wykorzystali rywale zdobywając dwa zaskakujące gole. Autorem obydwu był Marcin Gregorowicz, który najpierw zdobył gola w okolicznościach, które chwały obronie Izolatora nie przynoszą a chwilę później pokonał Pawła Pawlusa mocnym strzałem w długi róg. Izolacja wyrównała jeszcze przed przerwą. Znakomitą asystą popisał się Tomek Płonka a swoją szybkość wykorzystał Michał Bereś, który po raz pierwszy w tym meczu pokonał Pawła Szokaluka a właściwie minął obrońcę i bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W drugiej części Izolator zagrał dużo lepiej niż w pierwszej ale zdobył tylko jedną bramkę. A powinien zdobyć dużo więcej. Po przerwie na murawie pokazali się Sebastian Brocki i Bartek Karwat i zrobili "różnicę". Ten pierwszy zaliczył asystę przy drugim i ostatnim w tym meczu trafieniu Michała Beresia.

Spotkanie nie było porywające. Izolator nie wspiął się na wyżyny swoich umiejętności ale to co pokazał wystarczyło do pokonania Chełmianki.

W sobotę spotkanie na szczycie - Izolator będzie gościć w Mielcu i spróbuje nadgryźć liderującą i zmierzającą po tytuł Stal Mielec. Aby jednak myśleć o jakimkolwiek korzystnym rezultacie należy zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach...

Izolator Boguchwała - Chełmianka Chełm 3:2 (2:2)

Bramki: Szyszka (18), Bereś 2 (43, 48) - Gregorowicz 2 (19, 26)

Izolator: Pawlus - Kopiec (45' Karwat), Polak, Szpond, Róg - Szyszka (25' Guzior A.), Skiba, Burak, Domin (45' Brocki) - Bereś (77' Tyburczy), Płonka
Chełmianka: Szokaluk - Fiedeń, Borys, Krzyżak, Kuśmirek (51' Bujak) - Tywoniuk, Wasiluk (69' Kobiałka), Rusiecki, Młynarski - Wróbel, Gregorowicz (78' Fornal)

Żółte kartki: Polak (29) - Młynarski (40, 90), Bujak (78)Czerwona kartka: Młynarski (90 za dwie żółte)

Sędziował: Piotr Kozłowski (Zamość)

Widzów: 250 (w tym około 100 z Chełma i Lublina)