W nazwie klubu na bardzo krótko pojawiały się nazwy BUDOWLANI oraz UNIA. Bardzo szybko jednak powrócono do pierwotnego IZOLATORA.

Obronić własny rekord!!!

izolatorjksjaroslaw

W najbliższa niedzielę Izolator Boguchwała w roli gospodarza pojedynku podejmie na IzoArenie drużynę beniaminka trzeciej ligi - JKS Jarosław.

Zespół z Jarosławia w ubiegłym sezonie został mistrzem IV ligi podkarpackiej z dorobkiem 67. punktów wyprzedzając Sokół Sieniawa, który ukończył sezon na drugim miejscu o jedenaście punktów.

W trakcie przygotowań do rozgrywek w trzeciej lidze podopieczni trenera Pawła Załogi rozegrali pięć meczy sparingowych. Dwa mecze JKSu zakończyły się zwycięstwami ze Strumykiem Malawa 3:1 i Żurawianką Żurawica 8:1. Jeden mecz towarzyski zawodnicy z Jarosławia przegrali a miało to miejsce w spotkaniu z Wólczanką Wólką Pełkińską 2:3, dwa pozostałe sparingi JKSu kończyły się wynikiem remisowym, a były ty mecze z Piastem Tuczempy 1:1 oraz z Izolatorem Boguchwała również 1:1. W sparingu pomiędzy JKSem Jarosław a Izolatorem pierwsi na prowadzenie wyszli Biało-zieloni za sprawą Bartosza Karwata, który pokonał Ciska w 23.minucie meczu. Stan meczu wyrównał w 85.mincuie Bartłomiej Raba.

Nowymi zawodnikami w ekipie JKSu Jarosław zostali: Paweł Bartnik (KS Wiązownica), Damian Kania (Pogórze Rokietnica), Marcin Gołębiowski (Nafta Jedlicze) oraz Tomasz Wolan (Siarka Tarnobrzeg), który do drużyny dołączył już w trakcie rozgrywek rundy jesiennej. Zespół opuściła natomiast piątka piłkarzy: Tomasz Walat, Damian Kaczmarek, Maciej Sobczak, Mateusz Staroń i Dominik Wilk.

Nasz najbliższy rywal bardzo udanie rozpoczął przygodę z trzecią ligą i po rozegraniu 11 meczy plasuje się na drugim miejscu z dorobkiem 24. punktów. Podopieczni trenera Załogi jak do tej pory wygrali już siedem meczy, pokonując kolejno: Sokół Sieniawa 1:0, Omegę Stary Zamość 1:0, Orlęta Radzyń Podlaski 2:0, Stal Sanok 2:0, Resovię Rzeszów 1:0, Stal Kraśnik 1:0, a także Chełmiankę Chełm 1:0. Trzykrotnie beniaminek z Jarosławia dzielił się punktami, a miało to miejsce w meczach z Tomasovią Tomaszów Lubelski 0:0, Polonią Przemyśl 0:0 i w ostatniej kolejce z Avią Świdnik 0:0. Jedyną porażkę jarosławianie jak do tej pory ponieśli w meczu z AMSPN Hetmanem Zamosc 2:1. JKS Jarosław pauzował podczas rozgrywania trzeciej kolejki spotkań.

Najlepszym strzelcem w szeregach naszego niedzielnego rywala jest Mateusz Jurczak, który trzy razy zdobywał bramkę. Dwa trafienia na swoim koncie ma Maciej Saramak.

Izolator Boguchwała w ubiegłej kolejce po bardzo słabej grze uległ w „wyjazdowej” potyczce z Hetmanem Zamość 2:1. Honorowe trafienie dla Izolacji zaliczył Jacek Tyburczy dla którego był to już piąty gol w obecnych rozgrywkach. W spotkaniu z piłkarzami z Zamościa niestety czwartą żółtą kartką w sezonie został ukarany Arkadiusz Burak, co oznacza pauzę w meczu z JKSem Jarosław. Do kadry natomiast wraca Krzysztof Szpond.

Izolacja z zespołem z Jarosławia ostatnio w jednej lidze występowała w sezonie 2007/2008 w rozgrywkach 4 ligi podkarpackiej. Izolator Boguchwała sezon ten zakończył na pierwszym miejscu z dorobkiem 80.punktów, JKS natomiast po rozegraniu wszystkich spotkań uplasował się na 16.miejscu z dwudziestoma trzema punktami na koncie. W spotkaniach bezpośrednich Izolatora z JKSem dwukrotnie lepsi okazywali się Biało-zieloni. W pierwszym meczu w rundzie jesiennej na stadionie w Boguchwale Izolacja wygrała 3:0 po trzech trafieniach Tomasza Walata. Natomiast w rundzie rewanżowej w Jarosławiu boguchwalanie wygrali 1:0 po golu Macieja Rusina.

Spotkanie z JKSem będzie doskonałą okazją dla naszej drużyny do obrony ligowego rekordu liczby minut bez straconego gola. Izolator w sezonie 2007/08 z Witkiem Kwaśnym w bramce nie stracił gola przez dokładnie przez 1001 minut. Od gola straconego w 17. minucie spotkania 9. kolejki IV ligi z Pogonią Leżajsk do 28. minuty spotkania 20. kolejki z Karpatami Krosno nasz golkiper ani raz nie wyciągał piłki z siatki. Warto przypomnieć, że w sezonie 2007/08 IV liga była czwartym poziomem rozgrywkowym w Polsce podobnie jak teraz liga III.

Będzie to zatem znakomita okazja do upieczenia dwóch pieczeni przy jednym ogniu - przerwania passy nieskuteczności własnej i skuteczności obrony JKSu.

Mecz 13. kolejki pomiędzy Izolatorem Boguchwała a JKSem Jarosław zostanie rozegrany w niedzielę 13.października 2013 o godzinie 11:00. Arbitrem głównym tego spotkania będzie pan Tomasz Jagieła z Krosna.