Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

Example of Section Blog layout (FAQ section)

Połowa przygotowań za nami

izolator

Zawodnicy treningi wznowili 9 lipca, za nami 3 sparingi, co oznacza, że jesteśmy już na półmetku przygotowań do nowego sezonu. Tym czasem coraz większe zwątpienie widoczne jest u naszych kibiców. Część zawodników z ubiegłego sezonu odeszła, wszystkie sparingi zostały przegrane, nie ma pieniędzy, Izolator spadek…

Śpieszymy z wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji.

Był moment, w którym musieliśmy się jako zarząd zastanowić nad kierunkiem w którym w przyszłym sezonie będzie zmierzał Izolator. Trener Tomasz Głąb po 13 latach ciągłej pracy był najzwyczajniej w świecie zmęczony i postanowił zrezygnować, aby więcej czasu poświęcić swojej rodzinie. Nie oznacza to, że trener całkiem się od nas odcina. Zostanie w klubie i będzie służył swoim doświadczeniem.

Zawodnicy zostali poinformowani o całej sytuacji i poproszeni o tydzień cierpliwości. Po tygodniu przedstawiliśmy nowych trenerów Michała Kachniarza oraz Michała Bogacza oraz zamysł na stworzenie drużyny na przyszły sezon.

Jeszcze przed zakończeniem sezonu wiadome było, że z drużyną najprawdopodobniej pożegnają się Marcin Brogowski, Krystian Wilk oraz Patryk Zieliński. A w trakcie kolejnych dni na tę listę trafił Patryk Róg, o którego zabiega KS Wiązownica.

Marcin Brogowski dostał ofertę z Głogovii Głogów Małopolski. Przez długi czas zastanawiał się czy ją przyjąć jednak w porozumieniu z zarządem klubu oraz trenerami doszliśmy do wniosku, że taki ruch będzie optymalny. Marcinowi bardzo dziękujemy za reprezentowanie barw Izolatora przez te wszystkie lata. Łącznie doliczyliśmy się około 150 ligowych meczów! Powodzenia Brogo, jesteś na zawsze biało-zielony!

Krystian Wilk bo bardzo dobrym sezonie został dostrzeżony przez kluby z wyższych lig. Krystian trenował z 2 ligową Stalą Stalowa Wola, ale ostatecznie będzie reprezentował barwy naszego ligowego rywala z poprzedniego sezonu, beniaminka 3 ligi - Wisłoki Dębica. Zarówno Krystian jak i my wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie ma możliwości i nie możemy blokować jego rozwoju.

Co do Patryka Zielińskiego, to nie chcemy jeszcze zdradzać konkretów, ale król strzelców 4 ligi podkarpackiej na 90% nie zagra w naszej drużynie w przyszłym sezonie i będzie reprezentował barwy klubu z wyższej klasy rozgrywkowej.

Patryk Róg najprawdopodobniej także nie zagra w naszej drużynie w przyszłym sezonie. Zainteresowany pozyskaniem naszego napastnika jest KS Wiązownica. Patryk oczywiście nas o tym uprzedził i poprosił o zgodę na testy. Patryk stwierdził, że potrzebuje zmiany, bo sam wie, że dyspozycja z ostatniego sezonu nie była jego optymalną.

Z drużyną pożegnał się także bramkarz Dawid Kaszuba, o decyzji którego większość z nas dowiedziała się z portalu podkarpacielive.pl

- Dziękuje za czas spędzony w Izolatorze Boguchwała oraz możliwość zdobycia doświadczenia, niestety z przyczyn niezależnych ode mnie odchodzę. Zaczął się okres przygotowawczy w większości klubów, mam nadzieję że znajdę odpowiedni klub dla siebie w którym będę mógł rozwijać swoje umiejętności.

Dawid w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w Sokole Kolbuszowa Dolna, którego bramki strzegł podczas naszego bezpośredniego sparingu. Czy będzie to odpowiedni klub do rozwoju jego umiejętności?

Ostatnią osobą, która zdecydowała się odejść z Izolatora był Dawid Pałys-Rydzik. Zawodnik ten jest piłkarzem Resovii, więc nie mieliśmy w tej kwestii za dużo do powiedzenia, jednak do samego końca walczyliśmy, aby pozostał w Izolatorze. Na pewnym etapie rozmów byliśmy już nawet dogadani zarówno z Resovią jak i samym piłkarzem. Niestety, podwojenie naszej oferty finansowej przez Głogovię rozwiało wszelkie nadzieje.

Nie jest tak, że nasz klub upada i nie ma w nim pieniędzy. Mamy jednak jasno określony plan rozwoju i nie mamy zamiaru wydawać na 4-ligowych zawodników pieniędzy, których często próżno szukać w 3 lidze. Izolator to nie tylko złotówki, oferujemy doskonale warunku infrastrukturalne oraz rozwojowe, co szczególnie w ostatnich latach widać po zainteresowaniu naszymi zawodnikami z wyższych lig.

Ogromne podziękowania kieruję do zawodników, którzy w tym trudnym momencie bez wahania zaoferowali się, że z nami zostają:

Michała Bogacza, Patryka Wiącka, Adriana Sitka, Marcina Dobrzańskiego, Aleksandra Gajdka, Jakuba Wilka, Michała Worosza oraz Dominika Pikiela. Do tej grupy dołączył w szybkim tempie Arkadiusz Burak, który postanowił pomóc drużynie, której jest wychowankiem.

Pierwsze transfery, to bracia Hubert i Kacper Rączka. Zarówno Hubert jak i Kacper byli u nas na testach otwartych w zeszłym roku i nie dużo brakło, aby już od roku grali w Izolatorze Boguchwała. Nie są to zawodnicy z przypadku, obserwowaliśmy ich już od dłuższego czasu.

Hubert to zawodnik ofensywny mogący z powodzeniem występować na pozycji lewo skrzydłowego oraz środkowego pomocnika ofensywnego. Dysponuje niekonwencjonalnym dryblingiem oraz atomowym uderzeniem z lewej nogi

Kacper to typowy „lis” pola karnego. Jest bardzo szybki, dysponuje dobrą techniką i pewnym, kończącym uderzeniem. W naszych sparingach wywalczył rzut karny z Koroną oraz zanotował asystę przy bramce z Sokołem Kolbuszowa Dolna.

Do drużyny wrócił także Dawid Ziobro, bramkarz, który ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w klasie „O” Stalowa Wola. Dawid będzie rywalizował o miejsce między słupkami z jeszcze jednym bramkarze, którego już niedługo przedstawimy.

Drużynę w najbliższych dniach wzmocnią koleni „młodzi gniewni”. Prawo skrzydłowy, napastnik oraz środkowy pomocnik. Najprawdopodobniej nie jest to jednak koniec wzmocnień. Do drużyny przemierzani są jeszcze inni zawodnicy i treningi oraz kolejne sparingi dadzą nam odpowiedź, czy się w niej znajdą.

Mój raport podsumuje słowami naszego byłego piłkarza Izolatora i człowieka, którego rady zawsze bardzo cenię - Bogusława Lassoty - „Sparingi nie są dla kibiców, sparingi są dla trenerów”. Dlatego prosimy zaufajcie nam, tak jak w tamtym sezonie. Zmiany były nieuniknione i naprawdę mocno staramy się, aby wszystko poukładać jak najlepiej.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc nas dobrą radą, lub innymi środkami to ZKS Izolator Boguchwała jest otwarty na współpracę. Każdy pomysł, inicjatywa, czy też ręce do pracy są mile widziane.


Kamil Gołąbek
Dyrektor Sportowy
ZKS Izolator Boguchwała

Ostatnie spotkanie

3. KOLEJKA 
SOBOTA, 17.08, 16:00
WIŚNIOWA

wislok wisniowa

 

2:3

izolator

WISŁOK WIŚNIOWA
 

(1:1)

IZOLATOR BOGUCHWAŁA

Następne spotkanie

5. KOLEJKA 
ŚRODA, 28.08, 17:30
IZOARENA

izolator

 

-:-

iglopol

IZOLATOR BOGUCHWAŁA
 

(-:-)

IGLOOPOL DĘBICA

Zapisz

Liga - JESIEŃ 2019

IzOnline

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

PRAWA AUTORSKIE 2005-2015
ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY
IZOLATOR BOGUCHWAŁA


Strict Standards: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/dziadule/domains/izolator.boguchwala.eu/public_html/mmp_upgrade/modules/mod_js_social_tabs_slider/mod_js_social_tabs_slider.php on line 14

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dziadule/domains/izolator.boguchwala.eu/public_html/mmp_upgrade/modules/mod_js_social_tabs_slider/tmpl/default.php on line 9